Esteetiline meditsiin

Usume, et ilu algab tervisest ning üldises elukvaliteedis mängib olulist rolli meie välimus – terve ja kaunis nahk.
Uuenduslike ning tõhusaks tunnistatud esteetilise meditsiini protseduuridega pöörame enim tähelepanu:

  • Naha kvaliteedi parandamisele
  • Välimuse harmooniale
  • Kaunimale välimusele, mis tõstab enesekindlust

Tänapäeval on inimeste eluiga pikenenud ning tegusate ja nooruslikena tuntakse end üha kauem. Et näida välimuselt võimalikult sarnane oma sisetundele, on vananemisele iseloomulike esmaste tunnuste vältimine ja parendamine oluline elukvaliteeti tõstev tegevus. Näime nooremad, kui nahk on elastne ning ühtlase ja värske jumega.
Vananedes kaotab meie nahk oma nooruslikku välimust, sest väheneb naha loomulike niisutajate tootmine. Soodustavateks teguriteks on suitsetamine, liigne päevitamine ning kehakaalu kiire alanemine. Nahk muutub nii jumelt, tekstuurilt kui ka mahult, sest väheneb kollageeni tootmine ja elastiinikiud kaotavad plastilisust.
Jätkuvalt uuritakse ning otsitakse võimalusi, mis kiirendaksid naharakkude uuenemisprotsesse, et pidurdada selle vananemist. Enamus kosmeetikumide aktiivained toimivad vaid naha pindmistel
kihtidel ning ei suuda läbida sarvkihti ehk nn naha surnud kihti. Seega ilutoodetes olevad aktiivained ei jõua tungida naha sügavamatesse kihtidesse, kuhu nende toime oleks just väga vajalik. Kosmeetikumid, mille koostises on nanokapseldatud biomimeetilisi peptiide ja kasvufaktoreid on pikaajalise ning märgatava toimega. Antud aktiivained suudavad läbida naha pindmise kihi ning mõjutada dermist ehk pärisnahka, kus asuvad kollageeni-, elastiinikiud ning naha eriti oluline rakuvaheaine (NMF – natural moisturizing factor).
Vähenenud hüaluroonhappe hulka on võimalik tänapäeval asendada ja sellega parandada niiskustasakaalu, säilitades naha pehmuse ja lopsakuse (volüümi suurendava toime).
Hüaluroonhapet kasutatakse nii kortsude ennetamiseks kui ka näo-, kaela- ja dekolteepiirkonna ning käte naha aktiivseks niisutamiseks, pinguldamiseks ja pehmendamiseks.

MIS ON HÜALUROONHAPE
Hüaluroonhape suudab siduda (oma kaaluga võrreldes) 1000 korda suuremat kogust vett.
Hüaluroonhape on naturaalne polüsahhariid, seda leidub igas elusorganismis ning see on biolagunev.
Tooted, mis sisaldavad hüaluroonhapet, toimivad kõikide vananemisprotsesside vastu ning neid kasutatakse erinevate raviviiside koostises. Peale selle, et hüaluroonhape taastab ja toetab niiskustasakaalu, osaleb see ka baas-struktuurvalkude sünteesis ja parandab kudede mehhaanilisi omadusi.

BIOREVITALISATSIOON: kustutab naha janu
Rehüdreeriv ravi aitab taaselustada naha kompleksust, parandades naha pingulolekut, toonust ja elastsust.

KORTSUDEVASTANE HOOLDUS: kaotab kortsud nahka pehmendades ja kortsupõhja tõstes. Täiteaine sisaldab stabiliseeritud hüaluroonhapet, mis seondub kudedega, et anda nahale loomulikku volüümi ning tagades väga peene ja ühtlase tulemuse. Täiteaine ei riku loomulikke näojooni, vaid kindlustab värske ja enesekindla välimuse.

KOGU NÄGU HÕLMAV HOOLDUS: taastab volüümid ja näokontuurid
Kogu nägu hõlmava hoolduse korral tegeletakse kõikide vananemisilmingutega samaaegselt, et saavutada täiuslik individuaalne hooldusplaan ning ühtlane ja harmooniline tulemus. Selle käigus kasutatakse erinevaid hüaluroonhapet sisaldavaid tooteid, alates kergematest kuni sügavuti toimivate täiteaineteni, mis asendavad nahakudesid ning aitavad taasluua näokontuure.

ENAM ESINEVAD KÜSIMUSED
Kui kaua hooldus kestab?
Koostatakse anamnees meditsiinilise taustainfo, kasutatavate ravimite ja võimalike allergiate kohta.
Protseduuri käigus süstitakse toodet hooldust vajavasse nahapiirkonda, kasutades väga peenikest kanüüli. Protseduuri kestus on ligikaudu 30 minutit.
Kas see on valus?
Süsteprotseduurid kurdude ja kortsude korrigeerimiseks, näokontuuride vormimiseks, kui ka rehüdreerimiseks on suhteliselt valutud. Mõned inimesed võivad kogeda vähest ebamugavustunnet. Soovi korral on võimalus kasutada tuimestavat kreemi või lidokaiini.
Millal on märgata erinevust?
Esteetiline tulemus on kohe näha. Pärast protseduuri saab pöörduda igapäevatoimetuste juurde.
Mõnedel juhtudel võivad esineda reaktsioonid – nagu punetus, turse, sügelus või verevalum süstekohas. Nende reaktsioonide esinemises ei ole midagi tavapäratut ning üldjuhul kaovad need ühe kuni kahe päeva jooksul.
Kui kaua protseduuri toime kestab?
Toime kestus sõltub mitmest faktorist – ravitüüp, piirkond, nahatüüp, nahaseisund, elustiil ja vanus.
Samuti süstitava aine tihedusest, 9 kuni 18 kuud. Et optimeerida pikaajalist tulemust ja kõrgetasemelist rahulolu, on soovitatav teostada kaks kuni kolm sessiooni lühikeste ajavahedega (kaks kuni kolm nädalat). Pärast seda toimuvad protseduurid harvem, toimudes sõltuvalt naha olukorrast üks kuni kaks korda aastas.

RESTYLANE on enim kasutatavaid kortsutäiteid ehk fillereid. Tootenimekiri sisaldab 6 erinevat preparaati: naha noorendamiseks, huulte rõhutamiseks, miimiliste kortsude ja peente kurdude vähendamiseks, näo piirjoonte kujundamiseks. Restylane tooted põhinevad Q-Med poolt
patendeeritud NASHA tehnoloogial. NASHA on mitteloomse päritoluga stabiliseeritud hüaluroonhappe geel. Toodetes olev biotehnoloogilisel fermentatsiooni teel saadud stabiliseeritud hüaluroonhape on kristallselge, läbipaistev geel, millel puudub oht allergia tekkeks. Hüaluroonhape
(HA) Restylane toodetes on tõestatud pikaajalise toimega, püsib nahas kuni 12 kuud ja rohkemgi. Geel ei ole permanentne.

HYALUAL sünergilise topeltefekti tehnoloogia toimib kolm korda tõhusamalt kui monotoode. Lisaks hüaluroonhappele sisaldab süstelahus ka merevaikhapet, mis on suunatud vanusega seotud
nahamuutuste korrektsiooniks ja näo harmoniseerimiseks.
Merevaikhape taastab tervetele rakkudele omase loomuliku ainevahetuse. Aktiveerib fibroplastid ja mõjub vahetult mitokondritele. Toimib võimsa antioksüdandina. Stimuleerib kollageeni ja elastiini sünteesi. Pärsib põletikulisi protsesse.

Tooted: ELECTRI, XELA REDERM
Hyaluali uurimiskeskused tegutsevad Šveitsis ja Ukrainas ning tootmisüksused Itaalias, Ukrainas, Šveitsis, Hispaanias ja USA-s. Ettevõte toodab aastas üle 300 000 meditsiiniseadme ja 90 000 kosmeetikatoote. Vastavus ISO ja GMP kvaliteedistandarditele, kliinilised uuringud ning unikaalsed koostised tagavad kvaliteetsete toodete tõhususe.